Suriye: İsrail’in hava saldırısında 8 askeri personel yaralandı

Suriye Savunma Bakanlığı, İsrail’in başkent Şam yakınlarında düzenlediğini iddia ettiği hava saldırısında sekiz Suriye askeri personelinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Açıklamada, saldırının işgal altındaki Golan Tepeleri bölgesinden, ‘Şam yakınlarındaki mevkilerden birine’ yönelik yapıldığı ve maddi zarara yol açtığı belirtildi.

Suriye hükümetine yakın bir güvenlik kaynağı, Reuters’a daha önce yaptığı açıklamada, saldırının Suriyeli güvenlik güçleri tarafından kullanılan bir binayı vurduğunu söylemişti. İsrail ordusu ise yabancı basında çıkan haberlerle ilgili yorumda bulunmadığını belirtti.

‘MEZZE HAVALİMANI YAKININDAKİ ASKERİ NOKTAYA SALDIRI DÜZENLENDİ’

2 Mayıs Perşembe günü düzenlendiği ifade edilen saldırı hakkında bilgi veren güvenlik kaynağı, Suriye’de hava saldırısında bulunulan bölgenin, Hizbullah ve İran güçlerinin bulunduğu Sayyidah Zaynab’ın güneyinde bulunduğunu ancak hava saldırısında vurulan alanın İran güçleri ya da Hizbullah tarafından kullanılmadığını ifade etmişti.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Suriye yönetimine yakın sosyal medya hesapları da dün yerel saatle 22.50 sıralarında İsrail’e ait savaş uçaklarının Mezze Havalimanı yakınındaki askeri bir noktaya saldırı düzenlediğini iddia etmişti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir